Jei yra problema, yra ir sprendimas!

Aplinkosauginis projektas "EkoMokykla"

Visą rudenį vyko aplinkosauginio projekto EKOMOKYKLA konkursas"Geriausia ekoidėja". Per 80 visos Lietuvos mokyklų įsijungė į projektą ir rengė ekologines idėjas. Iš jų 22 pateko į finalą.

 

Baigiamasis renginys: „Žekople“ ekoidėja EKOMOKYKLA projekto konkurse pripažinta geriausia

Pasibaigė projekto EKOMOKYKLA konkurso finalas. Geriausios Lietuvos moksleivių ekokomandos pristatė savo ekoidėjas lapkričio 29 d. Visuomenės harmonizavimo parke vykusiame renginyje. Renginyje dalyvavo 22 šalies mokyklos iš įvairių šalies regionų, iš viso – per 240 moksleivių ir mokytojų.

Pagrindinį prizą – dviračius laimėjo Klaipėdos „Baltijos“ gimnazijos ŽEKOPLE komanda.

         Konkursasorganizuotas pagal Socialinių mokslų kolegijos (SMK) įgyvendinamą projektą „Ekomokykla.lt – aplinkos išteklių tausojimo ir atsakingo elgesio iniciatyva Lietuvos švietimo sistemoje“ pagal 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos VP3-1.4-AM-09-K priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“.
                „Žekople“ komanda pateikė ekoidėją – iš maistinių medžiagų pagamino bioplastiką, kuriuo galima pakeisti neekologiškas pakuotes. Bioplastiką iš želatinos galima panaudoti maisto produktams pakuoti (pavyzdžiui, vietoje popierinių spragėsių dėžučių), žemės ūkyje (sodinukams įpakuoti), rankdarbiams gaminti ir dar daugelyje sričių. Moksleivių pagamintas bioplastikas nekenksmingas aplinkai ir todėl, kad greitai suyra, patrauklesnis naudoti, nei plastiko gaminiai.
             Visos EKOMOKYKLA finalinio renginio komandos savo ekoidėjas pristatė kūrybiškai,
originaliai, todėl vertinimo komisijai, kurią sudarė Aplinkos ministerijos, ekologinių įstaigų ir organizacijų atstovai, iš daugybės puikių ekoidėjų buvo sunku išrinkti geriausią. Tiek komisijai, tiek visiems žiūrovams ypač patiko Kauno rajono Raudondvario gimnazijos idėja „Ekokambarys“ bei spektaklis,  skatinantis susimąstyti, kurlink veda visuomenės vartotojiškumas, gamtinių išteklių netausojimas bei tarša – dėl žmonių veiklos sunaikinama vis daugiau gyvūnų ir augalų rūšių.

Projekto metu moksleiviai skleidė ekoidėjas savo bendruomenėse, pasidalijo su draugais socialiniuose tinklapiuose. Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos moksleivių komanda „Eko-viekšniukai“ sukūrė filmą „Tapk žaliu su aštuoniais žaliųjų įsakymais“. Jei kiekvienas šių įsakymų laikytųsi, mus supanti aplinka taptų ne tik švaresnė, bet ir draugiškesnė.

 „Nojaus laivą“ į renginio finalą atsivežė Skuodo Ylakių gimnazijos komanda. Laivas sveria per 100 kg, jo gamybai panaudota apie 200 plastikinių butelių bei medienos atliekos. Juo gali plaukioti žvejai. Pagal Ylakių gimnazijos moksleivių pateiktus brėžinius tokius laivus gali pasigaminti kiekvienas nagingas jaunuolis.
               Merginos iš Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos parodė audinių, dažytų natūraliais dažais, kolekciją. Visą spalvų gamą galima gauti iš gamtos, svarbiausia tuo domėtis, – pademonstravo šios mokyklos komanda.

       O kur dar įvairūs būdai kaip mažinti plastiko kiekį Lietuvoje, kaip mokyti mažesniuosius rūšiuoti, kaip skatinti visus važiuoti dviračiu, o ne automobiliais, kaip prikelti atliekas antram gyvenimui? Daug puikių idėjų, skatinančių susimąstyti apie žmogaus skleidžiamą taršą bei pasekmes buvo gvildenamos EKOMOKYKLOS finaliniame renginyje.
  

„Žekople“ komanda į Klaipėdą išsivežė pagrindinį prizą – dviračius, tačiau nuskriaustos neliko ir kitos komandos. „Neregėta Lietuva“ albumai su autoriaus Mariaus Jovaišos parašais atiteko Kauno rajono Raudondvario gimnazijos komandai, loginiai žaidimai (prizą įsteigė UAB „Anvol“) padovanoti Skuodo Ylakių gimnazijai, kitos komandos išsidalijo skatinamuosius ekodraugų prizus: Elektronikos platintojų asociacijos dviem komandoms įsteigtus bilietus į „Žalgirio“ rungtynes, fotosesiją mokykloje (Pakuočių tvarkymo organizacijos prizas), kvietimus apsilankyti ONE, UNO parks, TARZANIJOS ir KAR KAR pramogų parkuose bei Europos parke, spalvingus guminius batus iš perdirbto plastiko (UAB „Regeneracija“ įsteigtas prizas), ekskursiją Vilniuje dviračiais (VELO CITY prizas), projekto partnerio Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro dovanojamą ekskursiją į Kazokiškių sąvartyną, leidyklų „Tyto alba“, „Lūtutė“, „Alma Littera“ knygas.

 

Daugiau informacijos http://www.ekomokykla.lt/ arba 

 

 

2013-12-02 Projekto organizatoriai
2013-12-02 Projekto draugai
2013-12-02 Baigiamojo renginio dalyviai
2013-12-02 Baigiamojo renginio akimirkos
Finalininkų fotografijos. daugiau >