Jei yra problema, yra ir sprendimas!

MOKAU RŪŠIUOTI 2021 metai

Visur gausu reklamų, kurios skatina pirkti naują televizorių, naują skalbimo mašiną, dovanoti „parduotuvinę“ dovaną didžiausių ir gražiausių metų švenčių – šventų Kalėdų proga. Po švenčių dažniausiai praturtėjame įvairiais daiktais, dažnai nereikalingais, o mūsų atliekų konteineriai praturtėja begale šiukšlių, labai dažnai neišrūšiuotų ir netinkamų perdirbti.

Jau devintus metus VšĮ „Problemų sprendimo centras“ vykdo projektą MOKAU RŪŠIUOTI, kurio tikslas – skatinti mažuosius visuomenės narius domėtis aplinkosaugos problemomis, jau nuo mažų dienų suvokti, kad už švarią gamtą esame atsakingi kiekvienas iš mūsų. Šio projekto metu Vilniaus miesto lopšelių ir darželių auklėtiniai, padedami auklėtojų, mokosi rūšiuoti, iš atliekų kuria žaislus, žaidimus, įgyja daug vertingų žinių apie gamtą bei jos saugojimą.

Šiais metais projekte dalyvavo per 30 Vilniaus miesto darželių-lopšelių, pradinių mokyklų. Vilniaus lopšeliai darželiai: „Kodėlčiukas“, „Vilnelė“, „Sveikuolis“, „Pasaka“, „Žilvinėlis“, „Žiburėlis“, „Gintarėlis“, „Birutė“, „Skroblinukas“, „Riešutėlis“, „Pipiras“, „Lokiukas“, „Zylutė“, „Gabijėlė“, „Vėjelis“, „Pumpurėlis“, „Švelnukas“, „Pušaitė“, „Aušrelė“, „Justinukas“, „Bitutė“, viešųjų įstaigų AUGU KŪRYBINGAS, VAIKŲ DVARELIS, VAIKŲ KIEMELIS lopšeliai darželiai, Žaliakalnio darželis – mokykla, Vilniaus Trakų Vokės gimnazija, Vilniaus Viršuliškių mokykla, Vilniaus Lazdynų mokykla, Vilniaus Karaliaus Mindaugo mokykla.
Darželių ugdytiniai kiaušinių dėkliukus, įdėję šiek tiek darbo, jau moka paversti krokodilu, viščiukų šeimyna ar net didžiuliu traktoriumi. O kiek visokių žaisliukų galima pasigaminti kalėdinės eglutės papuošimui.
Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelio darželio auklėtiniams veiklos iš antrinių žaliavų jau tapo tradicija. O ir su savo gamybos žaisliukais žaisti tikrai smagiau.  Vyko grupėse edukacinės pamokėlės, kurias vedė darželio socialinė pedagogė Vaidutė Šumkauskienė. Dalinamės darbeliais, kuriuos sukūrė darželio ŽILIVINĖLIO lopšelio darželio auklėtiniai.